BÜLENT ÇINAR

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü

2015-11-12 0 Yorum  17.10.1968 İstanbul’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Kadir Has Lisesi (Küçükyalı, İstanbul)’da tamamladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü ögretim üyesi Doçent Bülent ÇINAR , 1993 yilinda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümünden mezun olmustur. 2000 yilindan bu yana ayni bölümde ögretim görevlisi olarak akademik hayatini sürdürmektedir. 
1990 yilindan bugüne yurtiçi ve yurtdisinda çok sayida heykel sempozyumu ve sergilere katilmis olan Bülent ÇINAR , heykelin, özellikle bulundugu alanda görsel oyunlar yoluyla ya da formuyla izleyiciyi herhangi bir eyleme davet etmesini saglamaya çalisir. 
Heykeltras Bülent ÇINAR , Mimar Sinan Üniversitesi, Heykel Bölümünde egitim görmüstür. Sanatçi halen Mimar Sinan Üniversitesinde Arastirma Görevlisi olarak görev yapmaktadir. 1990 yilindan bugüne çok sayida heykel sempozyumu ve sergilere katilmis ve iki kisisel sergi açmistir.Bülent Çinar, heykelin, özellikle bulundugu alanda görsel oyunlar yoluyla ya da formuylaizleyiciyi herhangi bir eyleme davet etmesini saglamaya çalisir. Böylece olagan durumunun disina çikararak heykeli güncel hayatin içinde tutmaya çabalar. Heykelin zaman içinde ortaya çikan ‘görünmezlik‘ sorununu halletmek ve hayatin vazgeçilmezleri arasina girmesi asil amacidir. Bu yüzden heykelinin izleyenle bir iliskiye geçmesi sanatçi için son derece önemli olan noktalardan biridir.

Sayfa Yorumları

Yorum Bırakın